Když se ozvou brzdové destičky..

..je už pozdě!

Brzdové destičky, nejnamáhanější součást brzdového systému, si zasluhují náležitou pozornost. Stačí dodržovat intervaly jejich kontroly předepsané výrobcem. Při skřípění a drhnutí brzd už bývá pozdě, brzdové destičky "odešly". Dalším brzděním dochází k poškozování brzdového kotouče či bubnu.

O brzdové destičky pečujte už při samotné jízdě

Jízda brzda – plyn patří do rallye, ne na silnici!

crash

Stačí si jen uvědomit, kolikrát zbytečně brzdíme, protože pozdě uvolníme plynový pedál. Při stylu jízdy brzda - plyn nám to brzdové destičky brzy vrátí. Buď zanedlouho budeme brzdit o drahé brzdové kotouče nebo nebudeme brzdit vůbec. Agresivní jízda a ignorování opotřebovaných brzd znamená jediné: vysoké riziko havárie a zbytečně vyhozené peníze za opravy. Údržba brzd - to nejsou jen samotné brzdové destičky.

Plynulá jízda..

..šetří brzdové destičky u vašeho vozu

crash

Jistě nechcete brzdové destičky měnit často nebo si kvůli jejich pozdní výměně poškodit i brzdové kotouče. Proto jezděte plynule! Pojedete nejen bezpečněji, vaše auto bude v kritických momentech lépe ovladatelné, ale znatelně tím ušetříte brzdy a zvláště brzdové destičky.

Když brzdové destičky doslouží..

..ušetříte, když vybíráte brzdové destičky podle ceny?

Hlavní měřítko pro to, kolik by měly stát jsou najeté kilometry v poměru s jejich cenou. Proto se při výběru neřiďte jen penězi. O konečné ceně nakonec rozhodujete vy, svoji jízdou!

Pokud si při volbě brzdových destiček nejste jisti, kontaktujte nás a my vám s jejich výběrem, údržbou a montáží rádi pomůžeme.

 

 

 

 

 

20. 1. Ilona

Zítra: Běla

Návštěvnost stránek

057865
korinek_foot.png